ibok
Polski | Deutsch | English | Italian

Sonda

Oceń System MS on-line! Twoje zdanie jest dla nas bezcenne.

 

Kontakt

MS więcej niż OKNA
Sp. z o.o.
76-200 Słupsk, ul. Portowa 16
tel. (+48) 59 84 10 800
fax (+48) 59 84 10 802
NIP: 839-21-45-162
Woj. Pomorskie
Wymagane technologie: JavaScript i FlashPlayer

Nowy Rok - nowe możliwości!

Nowy rok - nowe możliwości!

Z końcem 2014 roku pomyślnie zakończyliśmy kolejny etap inwestycji w naszym Zakładzie Produkcji Szyb Zespolonych. Udało nam się zastosować szereg nowości technologicznych, które pozwolą zoptymalizować procesy produkcyjne i spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.
To dla nas niezwykle ważne wydarzenie, będące ukoronowaniem wysiłku wszystkich pracowników Fabryki, a także świadectwem naszej pasji i dążenia do nieustannego rozwoju. Trwające prawie rok inwestycje zaowocowały wprowadzeniem najnowszych światowych rozwiązań technologicznych.

Cięcie z chirurgiczną precyzją.

Automatyczny stół do rozkroju szkła float i termo firmy Lisec, który działa w fabryce od wiosny 2014 r., zastąpił podobny automat pracujący w MS od blisko 20 lat. Zapewnia on optymalne i precyzyjne cięcie tafli szklanych w formacie „jumbo” (6m x 3,21m). Głowica tnąca wyposażona jest dodatkowo w tarczę szlifierską, która pozwala na dużo szybsze i równoczesne cięcie oraz szlifowanie szkła z powłoką termiczną, co w znaczący sposób podnosi efektywność i jakość całego procesu. Po zakończeniu cięcia tafle są automatycznie transportowane na tzw. '”łamacz”, gdzie szkło jest już ręcznie „łamane” na poszczególne formatki i sortowane według wskazówek informatycznego systemu zarządzającego produkcją GPS. Pracownicy obserwując monitor zawieszony nad stołem wsuwają pocięte formatki w odpowiednie przegródki w specjalnych wózkach harfowych w taki sposób, aby zapewnić właściwą kolejność gotowych wkładów szybowych schodzących z linii do zespalania szkła. Jest to bardzo ważne w końcowej fazie produkcji okien, gdzie ta właśnie kolejność jest zgodna z porządkiem z jakim schodzą poszczególne okna z montażu do szklenia.

Szkło laminowane – nowa jakość cięcia.

Obróbkę szkła antywłamaniowego i bezpiecznego usprawnił kolejny nasz nabytek - nowoczesny stół do cięcia szkła laminowanego firmy Bottero. Umożliwia on jednoczesne i w pełni automatyczne cięcie i łamanie dwóch tafli szkła, szlifowanie powłoki termicznej oraz podgrzewanie i przecinanie folii PVB znajdującej się pomiędzy taflami. Podobnie jak stół do cięcia szkła Lisec, stół Bottero tnie tafle największego formatu „jumbo” (6m x 3,21m).

Obydwa stoły zaopatrywane są w szkło przez w pełni zautomatyzowany magazyn, wyposażony w specjalną suwnicę z podajnikiem, która sama zabiera za pomocą przyssawek taflę szkła z odpowiedniego stojaka magazynowego i dostarcza na hydrauliczny stół uchylny, skąd szkło trafia na odpowiedni stół do rozkroju.

Innowacyjne zespalanie.

Inwestycję uznaliśmy za zakończoną, kiedy w Zakładzie Produkcji Szyb Zespolonych rozpoczęła pracę innowacyjna linia do zespalania wkładów szybowych firmy Lisec, stanowiąca największy nasz zakup. Dzięki temu nasze możliwości produkcyjne znacząco wzrosły, zwiększył się także asortyment produkowanych wkładów szybowych oraz jakość mycia, zespalania, napełniania gazem oraz uszczelniania naszych szyb.

Głównymi elementami linii są:

Sześcioszczotkowa zautomatyzowana myjka, z której wychodzą nieskazitelnie czyste szyby o wysokości nawet 2.5 m. Myjka sama rozpoznaje grubość szkła i rodzaj powłoki termicznej dobierając odpowiedni program mycia i ustawienia szczotek.

 

Automatyczna prasa zespalająca ze zintegrowanym systemem napełniania gazem, która może precyzyjnie złożyć i napełnić argonem lub kryptonem wkłady jedno-, dwu-, a nawet trzykomorowe (czteroszybowe) o wymiarach 2.5 m x 3.5 m

Automatyczna tiokolarka to robot służący do aplikowania materiału uszczelniającego. Zaawansowana automatyka pozwala na precyzyjne mieszanie dwóch składników masy uszczelniającej PU oraz jej dokładne aplikowanie dookoła wkładów szybowych niezaleznie od ich kształtów (prostokąty, trójkąty, trapezy i łuki).

Automatyczny stół do gięcia ramek międzyszybowych umożliwiający precyzyjne przygotowanie między innymi kompozytowych ciepłych ramek CHROMATECH ultra poprzez zaginanie bez łączenia w narożnikach. Taki sposób gięcia zabezpiecza gotową szybę przed utratą argonu i wilgocią, która mogłaby przedostać do wnętrza szyby przez cztery rozcięte narożniki.

Nowoczesne oprogramowanie.

Pełne wykorzystanie możliwości nowej linii wymaga odpowiedniego przygotowania plików danych dla maszyn. To zadanie spełnia najnowszej generacji program GPS stworzony przez firmę Lisec. Wprowadzone do niego zamówienia od Klientów przetwarzane są w zlecenia produkcyjne w taki sposób, aby ilość odpadów była jak najmniejsza (optymalizacja cięcia), a szyby opuszczały zakład w zaplanowanym terminie produkcyjnym i odpowiedniej kolejności. Generowane przez program listy produkcyjne oraz pliki danych dla poszczególnych maszyn pozwalają na wcześniejsze przygotowanie półproduktów (szkło, ramki, szprosy międzyszybowe), tak aby podczas zespalania każdy element był „pod ręką” właśnie wtedy, gdy jest potrzebny. Wpływa to na płynność oraz wydajność procesu produkcji.

Dokonana przez MS więcej niż OKNA inwestycja w nowoczesne maszyny i oprogramowanie dała w efekcie zakładaną optymalizację całości procesów produkcyjnych, a co za tym idzie, możliwości tworzenia produktów spełniających najwyższe standardy jakości.