ibok
Polski | Deutsch | English | Italian

Sonda

Oceń System MS on-line! Twoje zdanie jest dla nas bezcenne.

 

Kontakt

MS więcej niż OKNA
Sp. z o.o.
76-200 Słupsk, ul. Portowa 16
tel. (+48) 59 84 10 800
fax (+48) 59 84 10 802
NIP: 839-21-45-162
Woj. Pomorskie
Wymagane technologie: JavaScript i FlashPlayer

Grupa MS jest jednym z liderów wśród polskich producentów okien i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma produkuje okna od 1993 roku. Samodzielna Spółka zmieniła się w grupę dwóch wyspecjalizowanych firm ze 100% polskim kapitałem, zatrudniających blisko 500 pracowników.

Pierwsza z nich MS więcej niż OKNA Sp. z o.o. (wcześniej M&S Pomorska Fabryka Okien) zatrudnia dzisiaj ponad 200 pracowników i zajmuje się przede wszystkim produkcją okien PVC, które stanowią główny udział w obrotach Grupy MS. Fabryka produkuje także ślusarkę aluminiową, rolety, moskitiery i żaluzje fasadowe. Posiada także własny Zakład Produkcji Szyb Zespolonych.

Firma produkuje okna w 70% na rynek polski. 30% obrotów Spółki przypada na eksport do Niemiec, Włoch, Portugalii, Skandynawii, Holandii, Hiszpanii oraz Kanady.

Fabryka MS wytwarza okna w najnowszych technologiach PCV wykorzystując wielokomorowe, nowoczesne systemy profilowe 73, 76 i 82 mm. Główny nacisk kładziemy na termikę, statykę, akustykę oraz design.

Firma posiada własne rozwiązania technologiczne, które stały się wyróżnikiem na rynku. Jednym z nich jest unikalna technologia zgrzewania naroży ram i skrzydeł pod kątem prostym od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. W zależności od rodzaju zastosowanej okleiny uzyskujemy dwie nowe funkcjonalności: okno PVC wyglądające jak drewniane lub z okładzinami aluminiowymi, albo wręcz jak aluminiowe

Technolodzy Fabryki okien MS opracowali system stalowych wzmocnień ram, słupków i skrzydeł oraz metodę wklejania szyb by bezpiecznie zwiększyć zakresy wykonalności konstrukcji okiennych.

Ważnym elementem oferty MS są rozwiązania tarasowe w postaci dużych i ciężkich drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST 82 i Patio HST 76 „fast assembling” z unikalną technologią prostego i szybkiego montażu dużych konstrukcji z części na budowie.

     

Fabryka MS zmodernizowała cały park maszynowy odpowiedzialny za zgrzewanie oraz oczyszczanie ram i skrzydeł PCV. Tradycyjne zgrzewarki i czyszczarki narożników zastapione zostały najnowocześniejszymi robotami Graf Synergy zgrzewającymi w technologii bezwypływkowej V-perfect.

Najnowszym opracowaniem Działu Technologicznego Fabryki MS jest tzw. „glass corner” czyli narożne okno cało-szklane.

Najszybciej rozwijającą się dziedziną w Fabryce MS jest produkcja okien, drzwi, konstrukcji przesuwnych i fasad z aluminium. Systemy aluminiowe MS to wytrzymałe, ale jednocześnie lekkie i nowoczesne linie profili o bardzo dobrych parametrach termicznych, gwarantujące dużą ilość wpadającego światła do wnętrza domu. Rdzeń naszej produkcji tworzą energooszczędne systemy okienno-drzwiowe External 70 i Premium 86 oraz system pasywny Passive 104 posiadający certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Wiodącym produktem są ciężkie drzwi podnoszono przesuwne Patio HST External. Poza walorami estetycznymi i funkcjonalnymi, możemy poszczycić się możliwością wykonania niespotykanych gabarytów o wysokości 3m i szerokości sięgającej nawet kilkunastu metrów. Dzięki okuciom firmy GU, skrzydło czynne, ważące nawet 400kg jest łatwe i wygodne w otwieraniu, przesuwaniu i zamykaniu. Dla Klientów ceniących komfort i nowoczesność polecamy automat który za pomocą smartphone'a lub systemu inteligentnego domu otworzy i zamknie za nas ciężkie drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST External.

W bezpiecznych i energooszczędnych drzwiach wejściowych, które powinny być wizytówką każdego domu, oferujemy dwa systemy: AL Practic 68 - jako drzwi aluminiowe na każdą kieszeń z ceną plasującą się na poziomie drzwi stalowych oraz External Premium -dla bardzo wymagających Klientów. Drzwi Premium mogą być wyposażone w panele aluminiowe i szklane z palety kilkudziesięciu unikalnych wzorów. Poza niepowtarzalnym wyglądem, nowoczesne drzwi to także zdalna kontrola dostępu - otwieranie za pomocą czytnika linii papilarnych czy smartphone’a oraz szeroka gama designerskich pochwytów dyskretnie podświetlanych ledami

Do wyboru mamy blisko 200 niepowtarzalnych barw w skład których wchodzą tak popularne kolory jak antracyt (RAL7016), czarny (RAL9005) oraz Alux DB (DB703). Profile są malowane zarówno w macie jak i modnej ostatnio strukturze satynowej. Dostępne jest też 20 powłok drewnopodobnych.

Firma posiada silną kadrę inżynierską, która opracuje w krótkim czasie specjalne rozwiązania okienne dla nowych Klientów. W branży uznawani jesteśmy za jednego z najbardziej innowacyjnych producentów na rynku.

 

Druga Firma w Grupie - MS Okna i Drzwi Sp. z o.o. zajmuje się produkcją okien i drzwi drewnianych, zatrudniając 200 pracowników. Ponad 90% obrotów Spółki przypada na eksport, przede wszystkim na rynek UK, Niemiec, Francji i USA. Część produkcji sprzedawana jest również na rynku skandynawskim i w krajach Beneluxu.

Firma w swojej ofercie posiada praktycznie wszystkie możliwe rozwiązania okienne oferowane obecnie na świecie, od najbardziej popularnych okien jednoramowych w systemach IV68, 80 i 92, okien drewniano-aluminiowych do skomplikowanych tarasowych drzwi harmonijkowych FS czy ciężkich drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST także z okładzinami aluminiowymi.

Specjalnością firmy jest produkcja okien o konstrukcjach dedykowanych na rynki angielski i amerykański.

Park maszynowy Spółki to wysokozaawansowane technicznie centra obróbcze, automatyczne linie CNC oraz zautomatyzowane lakiernie. Najważniejszym elementem decydującym o możliwościach rozwoju firmy jest wysokospecjalistyczna kadra pracownicza wzmocniona doświadczoną grupą inżynierów i technologów.

Firma otwarta jest na nowe wyzwania i nastawiona na rozwój i innowacje. Jesteśmy gotowi do realizacji potrzeb Klientów w zakresie tak prostych, jak i bardzo skomplikowanych okien drewnianych, a także w najnowszych technologiach kompozytowych.

Firma posiada własny tartak w sercu Borów Tucholskich skąd pozyskuje najlepszy surowiec do produkcji okien drewnianych. Zakład Produkcyjny w Osiecznej, w którym zatrudnionych jest 45 pracowników zajmuje się produkcją klejonki z drewna sosnowego do stolarki okiennej i drzwiowej.

Najwyższej jakości drewno sosnowe jest przecierane w tartaku, suszone we własnych suszarniach i sklejane na automatycznych liniach w jakościową klejonkę, która stanowi podstawowy materiał do produkcji dla firmy MS Okna i Drzwi.

Certyfikat FSC® daje nam prawo do podkreślania że nasze produkty są wykonane z drewna pochodzącego z certyfikowanych lasów. 
FSC jest międzynarodową organizacją tworzoną i wspieraną przez wielu interesariuszy. FSC wyznacza standardy dla odpowiedzialnego zarządzania lasami, działa w o parciu o 10 zasad dobrej gospodarki leśnej, które mają zastosowanie na całym świecie.

Grupa MS współpracuje z najważniejszymi branżowymi jednostkami naukowo-badawczymi – Instytutem Techniki Budowlanej, Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego, Dolnośląską Agencją Poszanowania Energii, Związkiem Polskie Okna i Drzwi, Laboratorium Pomiarowo-Badawczym Metalplast Złotów oraz Uniwersytetem w Trondheim i Instytutem Badań nad Stolarką Otworową w Rosenheim. Posiada także własną komórkę badawczo-rozwojową, która opracowała m.in innowacyjną technologię szyby SUPERtermo o najlepszym dla tego typu produktów współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/m²K. Przewaga technologiczna nad konkurentami zawsze stanowiła priorytet polityki prowadzonej przez MS więcej niż OKNA.

Zarówno jakość oferowanych produktów i usług, jak i rozpiętość palety produktów są kluczowe do osiągnięcia najważniejszego celu Grupy MS: absolutnej satysfakcji Klienta.

Zapraszamy do współpracy!

Szymon Sarna

Prezes Zarządu MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.
Współwłaściciel Grupy MS